TECH STEROWNIK M-9R PRZEWODOWY PANEL

KONTROLNY

Indeks katalogowy: KAT01630

 • Dostępność: Końcówka asortymentu
 • Czas dostawy: Realizacja do 2 dni
 • Waga opakowania [kg]:
  • 0,5
1 882,83 zł brutto / szt. 1 530,76 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

M-9R

PRZEWODOWY PANEL KONTROLNY Z MODUŁEM WiFi (montaż podtynkowy)

 

OPIS URZĄDZENIA

Panel kontrolny M-9r przeznaczony jest do współpracy z listwą L-9r oraz przystosowany jest do sterowania pracą podrzędnych regulatorów pokojowych, czujników oraz głowic termostatycznych.

Panel kontrolny M-9r jest przystosowany do zarządzania ustawieniami w innych strefach: temperatura zadana, ogrzewanie podłogowe.

Przewodowy panel kontrolny sterowników ogrzewania

M-9 R to urządzenie, które usprawnia zarządzanie temperaturą w pomieszczeniach z zamontowanym systemem podłogowym serii 9. To dedykowane rozwiązanie do współpracy z listwą L-9 R i przygotowane tak, by umożliwiało wygodne sterowanie podrzędnymi regulatorami pokojowymi w systemie.

Funkcje panelu kontrolnego sterowania ogrzewaniem

Panel M-9 R jest urządzeniem nadrzędnym. Pozwala wygodnie kontrolować i edytować parametry pracy ogrzewania maksymalnie aż w 32 strefach. Z pomocą panelu kontrolnego sterowników ogrzewania można wygodnie definiować harmonogramy pracy, a także osobno ustalać wartość temperatury zadanej. Dodatkowo z poziomu panelu można włączać i wyłączać poszczególne strefy. Na wyświetlaczu panelu można również skorzystać z opcji dodatkowych jak ustawienie daty oraz godziny, wygaszacza ekranu, budzika, zaprogramować blokadę ekranu.

 

Funkcje i wyposażenie sterownika:

 •  Możliwość kontrolowania pracy listw oraz zarejestrowanych w nich głowic termostatycznych, regulatorów pokojowych, czujników temperatury przewodowych: R-9b, R-9z, R-9s, C-7p oraz bezprzewodowych: C-8r, R-8b, R8z, C-mini
 •  Wbudowany moduł Wi-Fi
 •  Możliwość sterowania instalacją za pośrednictwem internetu (https://emodul.pl)
 •  Duży, kolorowy ekran ze szkła

Ważne:

 • Panel nie mierzy temperatury, przesyła ją z regulatorów oraz czujników pokojowych do listwy, w której są zarejestrowane.
 • W instalacji może być zamontowany tylko jeden panel kontrolny M-9r, który może obsługiwać do 32 stref grzewczych.

 

Montaż i rejestracja urządzenia

Przewodowy panel kontrolny sterowników ogrzewania przeznaczony jest do montażu podtynkowego w puszce elektrycznej. Warto pamiętać, że błędne podłączenie przewodów może doprowadzić do uszkodzenia sterownika, dlatego warto, aby instalację przeprowadziła osoba z odpowiednimi kwalifikacjami. Sterownik należy zarejestrować do listwy L-9 R. W tym celu na początku trzeba wybrać opcję rejestracji na urządzeniu M-9 R. Do regulatora można zarejestrować aż 4 listwy L-9 R. Rejestracji należy dokonywać po kolei, ponieważ równoczesna rejestracja w kilku strefach się nie powiedzie.

 

Jak korzystać z panelu kontrolnego sterowników ogrzewania

Czytelny, dotykowy panel umożliwia łatwe zarządzanie pracą podrzędnych urządzeń. Aby dokonać ustawień w podrzędnej sterownikowi strefie, wystarczy kliknąć obszar ekranu z informacją o jego stanie. Wygląd wyświetlacza panelu kontrolnego sterowników ogrzewania można dopasować do swoich potrzeb, korzystając z funkcji ustawienia ekranu. Można m.in. ustawić wygaszacz ekranu w postaci zegara albo daty. Dodatkowo użytkownik ma możliwość wyboru wersji kolorystycznej ekranu sterownika oraz włączenia lub wyłączenia dźwięku klawiszy.

 

Zdalna kontrola systemu

Moduł umożliwia wygodną, zdalną kontrolę instalacji. Użytkownik może na bieżąco kontrolować na ekranie swojego komputera, tabletu czy smartfona stan wszystkich urządzeń pracujących w instalacji. Po włączeniu modułu internetowego i zaznaczeniu opcji DHCP sterownik automatycznie pobiera parametry z sieci lokalnej, takie jak adres IP, maska IP, adres bramy czy adres DNS.