TMK STEROWNIK POMPY SP100

Indeks katalogowy: SP100

  • Dostępność: Brak
  • Czas dostawy: Realizacja do 7 dni
  • Dostawa: od 24,00 zł (Kurier)
  • Waga opakowania [kg]:
    • 0,5
149,99 zł brutto / szt. 121,94 zł netto + 23% VAT / szt.

Produkty podobne

Opis

Sterownik pompy centralnego ogrzewania


Elektroniczny sterownik SP 100 jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego załączania i wyłączania pompy obiegowej c.o. Sterownik może być stosowany do pomp w instalacjach c.o. z kotłem opalanym paliwami stałymi lub gazem. Sterownik załącza pompę, gdy temperatura osiągnie nastawioną na skali wartość. Po wygaśnięciu kotła pompa obiegowa wyłącza się i dzięki temu grzejniki pozostają dłużej ciepłe, a zużycie energii jest mniejsze.

 

Sterownik SP100

DANE TECHNICZNE

 

Napięcie zasilania

~230V

Maksymalna moc obciążenia

100VA

Temperatura załączania pompy c.o.

35 - 90°C

Histereza pompy

8°C

Możliwość wymuszenia załączenia pompy

 

 

 

Zastosowanie:

Elektroniczny sterownik SP 100 jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego załączania i wyłączania pompy obiegowej c.o. z silnikiem 230V 50Hz o mocy 100VA. Sterownik może być stosowany do pomp w instalacjach c.o. z kotłem opalanym paliwami stałymi lub gazem. Sterownik załącza pompę gdy temperatura osiągnie nastawioną na skali wartość (najczęściej 40÷50°C). Po wygaśnięciu kotła pompa obiegowa wyłącza się i dzięki temu grzejniki pozostają dłużej ciepłe, a zużycie energii jest mniejsze.

Zabezpieczenia:

Pompa i sterownik zabezpieczone są bezpiecznikiem 500mA, który przepala się w sytuacjach awaryjnych (np. zwarcie w pompie lub sterowniku).

 

Praca Sterownika:

1.Przełącznik oznaczony napisem „PRACA CIĄGŁA - AUTOMAT” umożliwia ustawienie dwóch stanów pracy pompy obiegowej: 1) praca automatyczna: - świeci zielona kontrolka oznaczona napisem „AUTOMAT”, - sterownik załącza i wyłącza pompę w zależności od temperatury czujnika, - pokrętłem nastawia się temperaturę, przy której pompa zostaje załączona, - pompa obiegowa pracuje przy temperaturach wyższych od nastawionej na skali. Po wygaśnięciu kotła i obniżeniu się temperatury czujnika, pompa wyłącza się. 2) praca ciągła: - zielona kontrolka gaśnie a zapala się czerwona, - pompa pracuje w sposób ciągły (np. w celu sprawdzenia pracy pompy przy zimnym kotle). kontrolka 2.Świecąca czerwona kontrolka oznacza pracę pompy.