ŁUK MIEDZIANY 1 KIELICHOWY 22MM

Indeks katalogowy: KAT00164

  • Dostępność: Dostępne
  • Czas dostawy: Realizacja do 2 dni
  • Waga opakowania [kg]:
    • 0,05
8,97 zł brutto / szt. 7,29 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

ŁUK MIEDZIANY 22 1K 

Informacje ogólne

Łączniki miedziane serii 5000 do lutowania kapilarnego są produkowane z miedzi odtlenionej fosforem, o symbolu Cu – DHP (CW024A materiał wg. normy PN-EN 12449), zawierającej: miedź Cu 99,90% ,fosfor 0,015% < P < 0,040% ,srebro AG oraz śladowe ilości innych pierwiastków.

 

Materiały do lutowania.

Podstawowymi materiałami do lutowania kapilarnego są:

  •  luty miękkie o temp. topnienia 220 – 250 °C
  •  luty twarde o temp. topnienia 630 – 890 °C
  •  topniki, których zadaniem jest redukcja warstw tlenkowych na oczyszczonych mechanicznie powierzchniach poddawanych działaniu stopionego spoiwa
  •  pasty lutownicze ( tylko lutowanie miękkie ) stanowiące mieszaninę topnika z lutem miękkim Luty, topniki i pasty ze względu na stosowanie w instalacjach wody pitnej muszą posiadać atest higieniczny. W instalacjach wody pitnej nie wolno stosować lutów zawierających kadm i ołów.

 

 Zastosowania i wymogi łączników miedzianych

Instalacje wody pitnej. Woda dostarczana przez zakłady wodociągowe może być stosowana bez żadnych ograniczeń w instalacjach miedzianych. Zgodnie z obowiązującym w Polsce Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, woda do picia z instalacji miedzianych nie powinna zawierać więcej niż 2 mg/l jonów miedzi. Wartość odczynu wody pH musi być większa od 7,0.

 

Łączenie miedzi z innymi materiałami.

Prawidłowo wykonana i eksploatowana instalacja miedziana przewyższa trwałością i jakością instalacje z innych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie całej instalacji z takich samych materiałów. W przypadku konieczności użycia w jednej instalacji różnych materiałów bardzo istotne dla trwałości instalacji jest prawidłowe ich połączenie. Nie należy stosować rur i urządzeń ze stali ocynkowanej za przewodami miedzianymi idąc w kierunku przepływu wody - reguła przepływu. Woda zawierająca jony miedzi powoduje przyspieszoną korozję wżerową stali ocynkowanej. W miejscu bezpośredniego styku miedzi ze stalą należy zastosować łącznik przejściowy z brązu lub mosiądzu. Nie ma żadnych przeciwwskazań przy łączeniu miedzi z rurami ze stali nierdzewnej i tworzyw sztucznych

Gwarancja

Łączniki serii 5000 i 4000 posiadają atest PZH oraz objęte są 25 letnią gwarancją. Oświadczenie o niewiążącym charakterze informacji. Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie ilustracje, rysunki, dane o wymiarach oraz informacje zawarte w tym katalogu mają charakter niewiążący. Zastrzegamy sobie prawo do dokonywania wszelkiego rodzaju zmian, także bez wcześniejszego specjalnego powiadomienia o tych zmianach.